Novinky

NOVINKY 2020NOVINKY 2019


18.12.2019  se narodil vrh W z Letinské kovárny. Otcem je Apaire Krosandra a matkou je Bea z Chrámeckých vinic. Dva kluci Wasco a Wasti a dvě holky Wanda a Winnona. Všechna štěňata jsou již zadána. 


11.12.2019 jsem musel v necelých 15ti letech nechat odejít naší fenu Belu Agisto.


17.10.2019 byla nakrytá fena Bea z Chrámeckých vinic krásným psem Apairem Krosandra. Štěňata očekáváme koncem prosince.

 


12.10.2019 jsme já, Naďa a syn Ondřej vyrazili na chodský speciál na Pojizeří za sluncem a na trati 15 km skončil Ondra s Rebeccou na prvním místě, Naďa se Chantal na druhém a já s Lucrecií na třetím místě. 


28.9.2019 Rebecca z Letinské kovárny si vyběhala na klubové výstavě v Poličce 3. místo v mezitřídě a druhý den se stala chovnou fenou s kódem H1,I1,K3,W2-4-6.


Léto 2019

Bohužel letní měsíce byly u nás smutné, v necelých 15ti letech odešla naše zakladatelka chovu chodských psů Vita od Strážné skály


8.5. 2019 Výstava, kde nesmí naše CHS nikdy chybět, je krajská výstava ve Staňkově. Letos jsme se zúčastnili s Rebeccou z Letinské kovárny a Beou z Chrámeckých vinic. Rebecca vyhrála svou třídu mladých a Bea vyhrála třídu čestnou a v závěrečných soutěžích obsadila druhé místo na přehlídce psů z tříd čestných. Ještě jsme obsadili druhé místo o nej CHS této výstavy a po 5ti letech jsme neobhájili prvenství.

 


29.4.2019 Právě přišla výborná zpráva ze zasedání FCI v Číně. Chodský pes a Pražský krysařík byli prozatímně uznání prezidiem FCI.


13.4.2019 V dubnu jsem byl klubem přátel chodského psa pověřen přípravou předváděčky chodských psů pro komisi z FCI. Celé akce se zúčastnilo přes 60 chodských psů a celá akce dopadla velmi dobře a již nic nebrání mezinárodnímu uznání chodského psa.


Březen 2019

Štěňata z vrhu V jsou již v nových domovech


1.1.2019 První letošní vrh chodáků se narodil v Letinské kovárně. Otec Donatelo od Brány Ráje se může pyšnit sedmi potomky. Tři kluci a čtyři holky budou od písmena “V”. Chantal zvládna porod opět na jedničku.
Přikládáme první foto – https://zletinskekovarny.rajce.idnes.cz/vrh_V_den_prvni/


NOVINKY 2018


7.12.2018 Chantal má potvrzenou březost, narození očekáváme na přelomu roku.


6.12.2018 se narodil vrh U z Letinské kovárny. Matkou je Irma z Letinské kovárny a otcem Chasper z Letinské kovárny. Narodilo 7 štěníků, z toho 3 kluci se jmény Uncas, Ulik a Ulexus a 4 holky se mény Utaja, Ukita, Uskaya a Unity. Jedná se o vrh v Německu, ale v případě zájmu o štěňata mohu přeposlat kontakt na majitelku.


1.11.2018 byla kryta Chantal z Letinské kovárny psem Donatelem od Brány Ráje a na závěr roku čekáme narození štěňat.

    


16.10.2018 se narodil vrh T z Letinské kovárny, matkou je Bea z Chrámeckých vinic a otcem Dorien z Jamenských valíků. Narodil se 1 kluk jménem Tristan a 3 holky se jmény Tami, Tesi a Trejsy.


7.10.2018 proběhlo krytí u majitelky feny Irmy z Letinské kovárny v Německu, tento vrh bude zapsán na naši chovatelskou stanici. Krycí pes je Chasper z Letinské kovárny… nadšení a očekávání z tohoto spojení jsou velké.

     


6.10.2018 se konal speciál pro chodské psy v dogtrekingu. Na střední trase 28 km byla Chantal s Naďou na druhém místě a Lucrecia se mnou na místě třetím. Jednalo se o náš poslední závod v tomto roce, ve kterém mají Chantal i Lucrecia z Letinské kovárny nachozeno přes 200 závodních kilometrů, tak snad příští rok bude více příznivější na termíny, aby se nám hodně akcí nekrylo a nachodíme těch kilometrů o trochu víc.


23.9.2018 na víkendovou akci do Kdyně, která byla zakončena svodem, se jela svádět Rebecca z Letinské kovárny a nakonec i úspěšně s kódem A2,K3,W2-4-6.


Plán na podzim byl jasný… pokračovat v trekování a nakrýt Beu z Chrámeckých vinic. To se podařilo 10.8.2018, krycím psem se stal Dorien z Jamenských valíků.

     


28.7.2018 se konal Memoriál ing Findejse v kempu Zelené údolí. Přihlásil jsem jen Rebeccu a to do třídy dorostu… bez jakékoliv konkurence dostala známku VN1 a v závěrečných soutěžích i nejlepšího dorostence Memoriálu ing.Findejse. Na výstavě se prezentovalo dost odchovů z Letinské kovárny, takže přihlášení do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu bylo povinností. V silné konkurenci z toho nakonec bylo první místo!!


23.6.2018 proběhla NVP Klatovy, kde Rebecca nastoupila už do třídy dorostu a od paní rozhodčí Rybárové dostala známku VN1.


9.6.2018 byla naše oblíbená krajská výstava v Rokycanech. Letinské kovárny se sešlo opět dost, tak po posouzení v kruzích, kde Rebecca dostala známku VN1, jsme nastoupili o nejlepší chovatelskou skupinu a obsadili jsem druhé místo.


13.5.2018 si vyjela Rebecca z Letinské kovárny na oblastní výstavu do Horních Počernic a vyběhala si známku VN1 a v závěrečkách obsadila 4. místo o nejkrásnější štěně této výstavy..


8.5.2018 byla opět jediná výstava na Domažlicku ve Staňkově a opět nemohla naše CHS na této výstavě chybět. Bylo hezké číst v katologu… 13 chodských psů je z naší stanice z Letinské kovárny. Rebecca dostala známku VN1 a Bea z Chrámeckých vinic dostala V1 ve třídě čestné. Ještě jsem si zapůjčil “naši“ fenu Deizzy Lou z Letinské kovárny a ta vyhrála třídu veteránů se známkou V1 , VTV a následně vyhrála i nejhezčího veterána této výstavy. Jelikož jsem měl na výstavě tolik odchovanců, tak naše účast v soutěži o nej chovatelskou skupinu byla samozřejmostí… Bylo opravdu z čeho vybírat a tak jsme nakonec po páté v řadě vyhráli soutěž o nej chovatelskou skupinu Staňkovské výstavy… Takže příští rok jdeme zase!!!

     


Jaro v Letinské kovárně proběhlo nějak klidně, ještě koncem zimního období jsem závěrečnou zkouškou dokončil celé to martírium, které jsem podstoupil, abych se stal rozhodčím z exteriéru pro chodské psy a v měsíci únoru mě ČMKU jmenovalo rozhodčím pro tohle naše plemeno!! Dále proběhla školička s naší novu fenkou Rebeccou z Letinské kovárny. S manželkou jsme se “pustili” do trekování a holky Lucrecia a Chantal z Letinské kovárny jsou velkými tahouny našich treků. S Lucrecií jsem složil vytrvalostní zkoušku.


NOVINKY 2017


17.12.2017 se narodil vrh R z Letinské kovárny, matkou je Chantal z Letinské kovárny a otcem Anakin ze Zevlova dvora. Narodilo se 8 štěnátek z toho 5 psů a 3 feny, kluci se jmenují Rendy, Ricky, Robie, Rodrigo a Ron. Holky se jmenují Rebecca, Reggie a Ronja.

     


9.6.2017 se narodil Q vrh. Matkou je Deizzy Lou z Letinské kovárny a otcem Anakin ze Zevlova dvora.Narodil se jeden kluk a 4 holky. Jména od Q nám dali trochu zabrat,ale nakonec jsou…..pejsek se jmenuje Quincy Maik a fenky jsou Qwendi,Qera,Qwinny a Quarra.

     


3.5.2017 se narodil vrh P z Letinské kovárny,jedná se o vrh u mé kamarádky Karin Lange v Německu,otcem je Bady Acacia Hill a matkou Happy z Letinské kovárny. Happy z Letinské kovárny už měla vrh K a jsem rád,že takto mohu pomoci k chovu chodských psů v Německu.

     


První pololetí roku 2017 jsme jak chovatelsky,tak výstavně trochu prospali.
Vita od Strážné skály na dubnové klubové výstavě vyběhala známku V1 a následně i titul BOV. Po klubové výstavě následovala naše nejoblíbenější výstava ze všech a to krajská výstava ve Staňkově,je to jediná výstava na Domažlicku,takže moje odchovy a já máme tuhle výstavu jako povinnou,z naší chovatelské stanice se zúčastnilo 16 odchovů z Letinské kovárny. Lucrecie z Letinské kovárny získala V1,VT,KV a 2 místo NON FCI. Bea z Chrámeckých vinic obdržela V1 a VT. Již 3x jsme se zúčastnili soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu a 3x ji vyhráli,proto i letos jsem musel naši chovatelskou stanici přihlásit a opět se zadařilo a máme čtvrté vítězství v řadě.


Archiv novinek 2007-2016