Novinky

NOVINKY 2019


1.1.2019 První letošní vrh chodáků se narodil v Letinské kovárně. Otec Donatelo od Brány Ráje se může pyšnit sedmi potomky. Tři kluci a čtyři holky budou od písmena “V”. Chantal zvládna porod opět na jedničku.
Přikládáme první foto – https://zletinskekovarny.rajce.idnes.cz/vrh_V_den_prvni/


NOVINKY 2018


7.12.2018 Chantal má potvrzenou březost, narození očekáváme na přelomu roku.


6.12.2018 se narodil vrh U z Letinské kovárny. Matkou je Irma z Letinské kovárny a otcem Chasper z Letinské kovárny. Narodilo 7 štěníků, z toho 3 kluci se jmény Uncas, Ulik a Ulexus a 4 holky se mény Utaja, Ukita, Uskaya a Unity. Jedná se o vrh v Německu, ale v případě zájmu o štěňata mohu přeposlat kontakt na majitelku.


1.11.2018 byla kryta Chantal z Letinské kovárny psem Donatelem od Brány Ráje a na závěr roku čekáme narození štěňat.

    


16.10.2018 se narodil vrh T z Letinské kovárny, matkou je Bea z Chrámeckých vinic a otcem Dorien z Jamenských valíků. Narodil se 1 kluk jménem Tristan a 3 holky se jmény Tami, Tesi a Trejsy.


7.10.2018 proběhlo krytí u majitelky feny Irmy z Letinské kovárny v Německu, tento vrh bude zapsán na naši chovatelskou stanici. Krycí pes je Chasper z Letinské kovárny… nadšení a očekávání z tohoto spojení jsou velké.

     


6.10.2018 se konal speciál pro chodské psy v dogtrekingu. Na střední trase 28 km byla Chantal s Naďou na druhém místě a Lucrecia se mnou na místě třetím. Jednalo se o náš poslední závod v tomto roce, ve kterém mají Chantal i Lucrecia z Letinské kovárny nachozeno přes 200 závodních kilometrů, tak snad příští rok bude více příznivější na termíny, aby se nám hodně akcí nekrylo a nachodíme těch kilometrů o trochu víc.


23.9.2018 na víkendovou akci do Kdyně, která byla zakončena svodem, se jela svádět Rebecca z Letinské kovárny a nakonec i úspěšně s kódem A2,K3,W2-4-6.


Plán na podzim byl jasný… pokračovat v trekování a nakrýt Beu z Chrámeckých vinic. To se podařilo 10.8.2018, krycím psem se stal Dorien z Jamenských valíků.

     


28.7.2018 se konal Memoriál ing Findejse v kempu Zelené údolí. Přihlásil jsem jen Rebeccu a to do třídy dorostu… bez jakékoliv konkurence dostala známku VN1 a v závěrečných soutěžích i nejlepšího dorostence Memoriálu ing.Findejse. Na výstavě se prezentovalo dost odchovů z Letinské kovárny, takže přihlášení do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu bylo povinností. V silné konkurenci z toho nakonec bylo první místo!!


23.6.2018 proběhla NVP Klatovy, kde Rebecca nastoupila už do třídy dorostu a od paní rozhodčí Rybárové dostala známku VN1.


9.6.2018 byla naše oblíbená krajská výstava v Rokycanech. Letinské kovárny se sešlo opět dost, tak po posouzení v kruzích, kde Rebecca dostala známku VN1, jsme nastoupili o nejlepší chovatelskou skupinu a obsadili jsem druhé místo.


13.5.2018 si vyjela Rebecca z Letinské kovárny na oblastní výstavu do Horních Počernic a vyběhala si známku VN1 a v závěrečkách obsadila 4. místo o nejkrásnější štěně této výstavy..


8.5.2018 byla opět jediná výstava na Domažlicku ve Staňkově a opět nemohla naše CHS na této výstavě chybět. Bylo hezké číst v katologu… 13 chodských psů je z naší stanice z Letinské kovárny. Rebecca dostala známku VN1 a Bea z Chrámeckých vinic dostala V1 ve třídě čestné. Ještě jsem si zapůjčil “naši“ fenu Deizzy Lou z Letinské kovárny a ta vyhrála třídu veteránů se známkou V1 , VTV a následně vyhrála i nejhezčího veterána této výstavy. Jelikož jsem měl na výstavě tolik odchovanců, tak naše účast v soutěži o nej chovatelskou skupinu byla samozřejmostí… Bylo opravdu z čeho vybírat a tak jsme nakonec po páté v řadě vyhráli soutěž o nej chovatelskou skupinu Staňkovské výstavy… Takže příští rok jdeme zase!!!

     


Jaro v Letinské kovárně proběhlo nějak klidně, ještě koncem zimního období jsem závěrečnou zkouškou dokončil celé to martírium, které jsem podstoupil, abych se stal rozhodčím z exteriéru pro chodské psy a v měsíci únoru mě ČMKU jmenovalo rozhodčím pro tohle naše plemeno!! Dále proběhla školička s naší novu fenkou Rebeccou z Letinské kovárny. S manželkou jsme se “pustili” do trekování a holky Lucrecia a Chantal z Letinské kovárny jsou velkými tahouny našich treků. S Lucrecií jsem složil vytrvalostní zkoušku.


NOVINKY 2017


17.12.2017 se narodil vrh R z Letinské kovárny, matkou je Chantal z Letinské kovárny a otcem Anakin ze Zevlova dvora. Narodilo se 8 štěnátek z toho 5 psů a 3 feny, kluci se jmenují Rendy, Ricky, Robie, Rodrigo a Ron. Holky se jmenují Rebecca, Reggie a Ronja.

     


9.6.2017 se narodil Q vrh. Matkou je Deizzy Lou z Letinské kovárny a otcem Anakin ze Zevlova dvora.Narodil se jeden kluk a 4 holky. Jména od Q nám dali trochu zabrat,ale nakonec jsou…..pejsek se jmenuje Quincy Maik a fenky jsou Qwendi,Qera,Qwinny a Quarra.

     


3.5.2017 se narodil vrh P z Letinské kovárny,jedná se o vrh u mé kamarádky Karin Lange v Německu,otcem je Bady Acacia Hill a matkou Happy z Letinské kovárny. Happy z Letinské kovárny už měla vrh K a jsem rád,že takto mohu pomoci k chovu chodských psů v Německu.

     


První pololetí roku 2017 jsme jak chovatelsky,tak výstavně trochu prospali.
Vita od Strážné skály na dubnové klubové výstavě vyběhala známku V1 a následně i titul BOV. Po klubové výstavě následovala naše nejoblíbenější výstava ze všech a to krajská výstava ve Staňkově,je to jediná výstava na Domažlicku,takže moje odchovy a já máme tuhle výstavu jako povinnou,z naší chovatelské stanice se zúčastnilo 16 odchovů z Letinské kovárny. Lucrecie z Letinské kovárny získala V1,VT,KV a 2 místo NON FCI. Bea z Chrámeckých vinic obdržela V1 a VT. Již 3x jsme se zúčastnili soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu a 3x ji vyhráli,proto i letos jsem musel naši chovatelskou stanici přihlásit a opět se zadařilo a máme čtvrté vítězství v řadě.


Archiv novinek 2007-2016