Archiv novinek


NOVINKY 2016


14.11.2016 se Chantal z Letinské kovárny  rozhodla,že se v tento den narodí vrh O z Letinské kovárny. Porod byl velice hladký a za tři a půl hodiny bylo po všem….vrh O čítá 8 štěnat,z toho 5 kluků a 3 holky. Kluci maj jména Odin,Olivier,Orfeus,Oskar a Ozzy, holky Odetta,Olivie a Orisa. Všechna štěnata jsou již zadaná.

5.11.2016 ……….SLOVENSKO!! Úkol zněl jasně,přivézt šampiona Slovenska. Na Slovensko,přesněji do Bratislavy jsem vyrazil s Beou z Chrámeckých vinic a pan rozhodčí Vojtek Beu ohodnotil velice kladně a zadal známku výborná 1 a tituly CAC a BOS. Tímto si Bea dodělala šampiona krásy Slovenska!!

29.10.2016 byla Lucrecie z Letinské kovárny na Double CACIB Praha a ve třídě mladých dostala známku V2. Posuzoval pan rozhodčí Ladislav Kukla a jsem za posudek i známku velice rád

16.10.2016 jsem konečně splnil slib kamarádce Vendule Rybárové, která pořádá výstavu neuznaných plemen v Mladé Boleslavi. Lucrecie z Letinské kovárny,si vyběhala známku výborná 4 ve třídě mladých a Bea z Chrámeckých vinic známku výborná 2 a titul r.CAC.

8.10.2016 týden po svodu jsem vyrazil s Lucrecií na MVP do Českých budějovic. Nakonec jsme dostali známku V1 bez titulu,ale opět velká spokojenost jak Lucrecie celou akci zvládla a prezentovala se. Opět se mi jen potvrzuje,že její povaha je opravdu super

Veškeré foto najdete ve fotogalerii

1.10.2016 se konal svod chodských psů na Hracholuské přehradě a jelikož přišel čas,aby i naše nejmladší členka smečky Lucrecie z Letinské kovárny podstoupila tuhle akci,tak bylo rozhodnuto vyrazit. Lucrecie dostala do kruhu jinou handlerku,než je zvyklá,aby získávala další zkušenosti a obě to zvládly na jedničku a Lukyna dostala kod H1,K3,W2-3-4-6.

Ještě bych rád poděkoval majitelům z vrhu L a M,kteří nás vzorně reprezentovali na této akci..celkem nastoupilo 10 odchovů z Letinské kovárny a všichni hlavně ukázali svoji úžasnou chodskou povahu

13.9.2016 nakryl Chantal z Letinské kovárny pes Áron z Jamenských valíků. Pokud se vše zadaří,tak by se štěnda měla narodit za 2 měsíce. Áron je typický pes, s úžasnou barvou znaků a oka. A co je pro mne to nejpodstatnější,je jeho skvělá a vyrovnaná povaha. Březost potvrzena a podle veterináře nás bude dost!!

6.8.2016 nás čekala asi největší akce v dějinách klubu přátel chodského psa a to první Evropská výstava chodských psů a kde jinde než v Chodské Lhotě. Jako pořadatel akce jsem měl s přípravou plné ruce práce,takže příprava psů zůstala na manželce(a docela se mi to vyplatilo). Přihlásil jsem Lucrecii z Letinské kovárny a její mámu Beu z Chrámeckých vinic.Při přihlašování psů jsem ani v nejmenším nečekal jeden z největších úspěchů naší chovatelské stanice. Bea měla ve třídě vítězů silnou konkurenci a v té si zajistila vítězství a známka V1 a titul CAC už byl pro nás nadstandartně splněný cíl. Lucrecia na své první výstavě ve třídě mladých získala V bez pořadí,ale i tady maximální spokojenost za pěkné předvedení a opět ukázala svoji skvělou povahu,kde ji jako jednu z nejmladších ve třídě naprosto nic nerozhodilo.

Do odpoledních soutěží jsem nastupoval už docela unaven,proto jsem manželce nahlásil že o nejlepší chovatelskou skupinu už běhat nepůjdu. Jenže “naše“ další účastnice této soutěže z vrhu I,teda spíše jejich majitelky mě společně s manželkou  hladce přehlasovali,že půjdou sami předvést naše odchovance do soutěže o nejkrásnější chovatelskou skupinu.Trochu z povzdálí jsme sledoval dění v kruhu a jaké bylo moje překvapení,když holky postoupily do užšího výběru a následně vyhráli celou soutěž…..o to víc  si úspěchu cením,že na Evropské výstavě chodských psů z 11 chovatelských stanic se stala právě  ta z Letinské kovárny tou nejlepší!!!

Na závěr se nastupovalo o nejkrásnější jedince celé výstavy. Po celodenním čekání nastupovala Bea už vcelku s nechutí,protože neustálé odkládání psů do auta,abych mohl jít něco zařizovat,bylo pro psy asi velkým trestem. Na předvedení Bey už to bylo znát a její předvedení už postrádalo na můj vkus více “živosti“ ,ale nakonec se na nás usmálo štěstí a Bea získala titul Evropský vítěz chodských psů 2016-feny.Už jen to že ze 152 fen získala tento titul,je prostě nádhera!!

V podstatě okamžitě z focení jsem nastupoval o tituly nejvyšší a Bea jako další bonus získala titul BOS.Titul BOS je titul,který určuje nejlepšího jedince z opačného pohlaví než je vítěz…takže to je takové druhé místo celé výstavy a při počtu necelých 300 chodských psů je to fajn pocit!!!

11.7.2016 se po tak trochu překotném porodu  narodil vrh N z Letinské kovárny, matkou je  Deizzy Lou z Letinské kovárny a otec Laskarr Daraskár. Jsou to dva kluci Nash a Norbert a jedna holka Nicollet. Všechna štěňata jsou již u nových páníčků.

21.5.2015 jsem vyrazil podpořit naše výstavy v kraji. Naším cílem byla oblastní výstava v Plzni a dopadla velice úspěšně. Lucrecia z Letinské kovárny ve třídě dorostu obdržela známku VN1 s posudkem: 7 měsíční fena, správného formátu, velice dobře modelované hlavy, nůžkový skus, dobré ucho, hnědé oko, výborné tělo, správné úhlení s dobrým pohybem, ne zcela ideální znaky. Aby se Lukyna nenudila, tak ji doprovodila její máma Bea z Chrámeckých vinic, která ve třídě vítězů dostala V1, VT a OV s posudkem: 5ti letá fena, ve výborné kondici, která plným právem obhajuje svou třídu. Posuzoval pan Miroslav Václavík. Bea ještě jako malý bonus vyhrála skupinu neuznaných a BIG neuznanců máme doma.

11.5.2016 proběhlo krytí Deizzy Lou z Letinské kovárny, krycí pes byl vybrán Laskarr Daraskár. Byl vybrán hlavně proto, že kryl Chantal z Letinské kovárny a povaha štěňat s tímto psem byla opravdu excelentní. Narození štěňat očekáváme kolem 11.7.2016.

Laskarr Daraskár Deizzy Lou z Letinské kovárny

8.5.2016 jsme vyrazili na naši oblíbenou krajskou výstavu do Staňkova. Jel jsem s Beou z Chrámeckých vinic a Lucrecií z Letinské kovárny. Bea obdržela ve třídě vítězů V1 a VT a Lucrecie VN1 ve třídě dorostu. V závěrečných soutěžích naše chovatelská skupina z Letinské kovárny už po třetí za sebou na této výstavě vyhrála nejlepší chovatelskou skupinu celé výstavy.

16.4.2016 byla v Hradci Králové klubová výstava chodských psů.Vzal jsem Vitu od Strážné skály a Lucrecii z Letinské kovárny. Vita si vyběhala ve třídě veteránů známku výbornou a v jedenácti a půl letech jsem jí slíbil,že to byla rozlučková výstava. Lucrecia si ve třídě štěňat vyběhala VN1 a v závěrečných soutěžích získala titul nejlepší štěně Memoriálu Ing.Findejse.

V lednu odešel zbytek štěníků po Chantal a už konečně u nás zavládl klid. 
Pro ukázku přidávám video šikovné majitelky našeho odchovu Madness z Letinské kovárny: zde
Z vrhu po Bee z Chrámeckých vinic jsem si nechal fenku Lucrecii z Letinské kovárny a od února pilně chodíme do školičky.

Letošní rok je pro nás velice pracovní,od nového roku intenzivně připravuji Evropskou výstavu chodských psů v Chodské Lhotě.


NOVINKY 2015


Koncem měsíce listopadu očekáváme štěňata po naší Chantal z Letinské kovárny a Laskarrovi Daraskár.Krytí proběhlo 27.9.2015 a již byla potvrzena březost.

Laskarr Daraskár Chantal z Letinské kovárny

Očekávaná štěňata se narodila 19.10.2015 a Aston Black Monster a Bea z Chrámeckých vinic mají 7 potomků.Narodilo se 5 pejsků a 2 fenky.Všechna štěňata jsou už zamluvena a dokonce mají už jména, pejsci se jmenují Leonardo, Lerry, Lucas, Lucius a Lucky. Fenky se jmenují Lucrecia a Lussy.

foto den první : http://zletinskekovarny.rajce.idnes.cz/Vrh_L_….den_prvni/
foto 14 dni : http://zletinskekovarny.rajce.idnes.cz/Vrh_L…den_ctrnacty/

Máme nakryto!!!

16.8.2015 byla nakryta naše fenu Bea z Chrámeckých vinic a krycí pes byl vybrán Aston Black Monster.Pokud vše dobře dopadne,tak za 2 měsíce můžeme očekávat narození štěňat.

Aston Black Monster Bea z Chrámeckých vinic

20.6.2015 jsme měli  nedaleko od nás NVP v Klatovech a Bea z Chrámeckých vinic zde dostala známku V1 a tituly CAC a BOS.Touto výstavou splnila podmínky pro udělení tituly GRANDŠAMPION ČR.

Prodloužený víkend 5-7.června nás s Beou z Chrámekých vinic čekaly 3 výstavy v Nitře.První den byla celostátní výstava všech plemen,kde Bea dostala známku V1 a tituly CAC a BOB.Druhý den následovala MVP a Bea získala známku V1 a tituly CAC ,BOB a Grand Prix Slovakia Winner 2015.V neděli byla další MVP a značně unavená Bea získala známku V1 a titul CAC.Výstava na Slovensku byla pro nás velkou školou,vše probíhalo skvěle a úroveň výstavnictví  je tam na vysoké úrovni!!

Týden po bonitaci jsem vyrazil s Beou z Chrámeckých vinic na MVP Litoměřice,kde obdržela známku V1 a tituly CAC a BOS.

17.5. následovala bonitace chodských psů v Baldovci,kde se Chantal z Letinské kovárny stala chovnou s bonitačním kodem A1,I1,K2,W4-5/B4

Jaro jsme opravdu navštívili skoro všechny výstavy v ČR.25.4. jsme jako první výstavu jeli na MVP do  Českých Budějovic,vezl jsme jen Chantal z Letinské kovárny ,která v mezitřídě dostala známku výborná 1.Týden na to 2.5. jsem nemohl chybět na MVP v Praze,kde Bea z Chrámeckých vinic dostal známku V1 a tituly CAC a BOS.Následovala asi naše nejoblíbenější výstava..a to krajská výstava ve Staňkově,s manželkou jsme naložili skoro celou smečku a bylo opravdu skvělý den.Chantal z Letinské kovárny dostala V1 a VT,Bea z Chrámeckých vinic V1,VT,KV a v odpolední soutěžích obsadila 2 místo ve skupině neuznaných plemen.Vita od Strážné skály dostal známku V2.Jako třešničku na dortu vyhrála moje CHS nejlepší chovatelskou stanici celé výstavy,do soutěže nastoupila naše Chantal,kterou doplnily holky Izabell a Inessie,které se předvedly opravdu skvěle.  


NOVINKY 2014


Zima v Letinské kovárně proběhla klidně a ani moc akcí jsme nenavštívili.Jediná výjimka byla výstava DUO Cacib Brno.Ale byla to výjimka docela povedená,na výstavu jsem vzal Chantal z Letinské kovárny a její babičku Vitu od Strážné skály….první den 7.2.2015 posuzoval pan Karban a asi nejvíc mi překvapila Chantal,kterou výstavy moc nebaví a tento den jí opravdu sednul a získala známku V1 a tituly CAC,BOB. Její babička Vita asi nechtěla být pozadu a získala známku V1 a titul BOV.

Druhý den 8.2.2015 už byla znát únava na předvedení naší Chantal a získala známku V3 od rozhodčího Šimka.Zato Vita si to užívala jako za mlada a získala opět známku V1 a titul BOV a jako bonus získala titul BOS. Víkend v Brně byl super a auto plné pohárů bylo toho dokladem.

Na první březnový víkend 7.3.2015 jsem naplánoval holkám ještě jeden výlet na OV do Českých Budějovic,kde posuzoval pan ing.Jančík…Chantal si poprávu odvezla svoje první VD2 a Vita,která od Brna hrozně omládla získala známku V1 a titul Vítěz třídy veteránů.

Na jaro máme v plánu navštívit většinu mezinárodních výstav v ČR a chceme uchovnit naši Chantal z Letinské kovárny.

Všechna štěňata z vrhů I a J jsou v nových domovech,další štěnda plánujeme na druhou polovinu letošního roku.

Na podzimní MVP Double Praha  byla naše fenka Chantal z Letinské kovárny oceněna první den známkou výborná 1 a titulem CAC a druhý den výborná 2 a titul r.CAC.

V podzimní sezoně bych ještě zmínil propagaci Chodského psa na Evropské výstavě v Brně,kde jsem se Chantal pomáhal představit plemeno Chodský pes před představiteli FCI.

Zde je video  

Deizzy Lou z Letinské kovárny a Lexusovi Speed z Gipova se narodila štěňata…narodilo se 12 štěňat,ale 3 již byla mrtvá a další dvě umřela druhý den(malá porodní váha),ale i tak je to krásný a silný vrh.Nakonec máme
7 štěňátek
,4 kluky a 3 holky,ještě info pro případné zájemce….. máme volné nějaké kluky i holky.

Lexus rodokmen    
Deizzy rodokmen

Fotogalerie štěnat z prvního dne života je zde

Lexus Speed z Gipova  Deizzy Lou z Letinské kovárny

Bea si štěňata pořád užívá a zde je nějaké foto….

4 týden 5 týden 6 týden 
 

Bea z Chrámeckých vinic a Lexus Speed z Gipova mají štěňátka,máme 4 holky a 3 kluky.Všechna štěňata jsou již zamluvena.

Zde je foto: 1týden 
                 2týden 

Dále máme nakrytou fenu Deizzy Lou z Letinské kovárny a Lexus Speed z Gipova. Zde máme potvrzenou i březost a štěňata by se měla narodit koncem měsíce září.

Rodokmen Deizzy       Foto Deizzy 
Rodokmen Lexus        Foto Lexus
                                                                                                                                     

Jarní výstavy,které každý rok objíždíme,jsem jel už jen s naší nejmladší fenou Chantal z Letinské kovárny

17.5. Oblastní výstava Plzeň a 7.6. krajská výstava Rokycany.Na obou výstavách Chantal vyhrála svoji třídu mladých se známkou a titulem V1,vítěz třídy mladých.

Se Chantal se i nadále pokoušíme o agility…tady je pár fotek

17.6.2014 jsem jel na krytí s Beou z Chrámeckých vinic, krycí pes je Lexus Speed z Gipova. Krytí se zadařilo,tak doufáme že za 2 měsíce se stane Bea matkou.

rodokmen Lexuse  zde
fotogalerie  zde

Jaro skoro za námi a u nás se vůbec nestíhá….pořád se něco děje.

Deizzy Lou z Letinské kovárny bohužel nezabřezla,její další krytí plánujeme na srpen letošního roku.

Dcera Deizzy, Chantal z Letinské kovárny absolovala svod dorostu v Praze a její kód je A1,I1,K2,W2.

Týden na to jsem jel se Chantal a Beou na klubovou výstavu do Hradce králové…obě holky to zvládly super a Chantal získala ve třídě mladých kde bylo přihlášeno 29 fen známku výborná 4 ,takže maximální spokojenost.

Bea z Chrámeckých vinic nasoupila do třídy vítězů,kde získala známku výborná 2 a r.CAC ,nakonec nám r.CAC stačil na šampiona ČR,protože fena která nás porazila už šampiónkou je.

Druhý den byla bonitace,kde jsem uchovnil Beu a její kód je A1,K2,W2 .Krytí naší nové šampionky plánuji na letošní rok(červen)

8.května jsme vyrazil s holkama na jedinou výstavu v ČR,která se koná v okresu Domažlice,takže skoro na Chodsku. Jednalo se o Krajskou výstavu ve Staňkově.

Jel jsem s Deizzy a Chantal.Obě holky vyhráli svoje třídy a to Chantal třídu mladých a dostala známku výborná 1 a vítěz třídyDeizzy dostala ve třídě otevřené známku výborná 1.

Jelikož se na výstavu přihlásilo několik kluků z našeho CH vrhu,tak jsem přihlásil i soutěž o nejlepší chovatelskou skupinu.V soutěži jsme nastoupili jako jediní,takže vítězství bylo celkem jednoduché,ale myslím že prezentace chodských psů v krojích byla moc pěkná…posuďte sami na těchto fotkách 

Zima v Letinské kovárně proběhla pohodově spíše vycházkově…..se Chantal jsem začal chodil na cvičák….zatím nevíme jakým směrem se budeme ubírat…ale zatím to vypadá na agility,ale nechám tomu volný průběh a uvidíme.Jde o to,aby to bavilo nás oba…a hlavně Chantal

22.a 23.února se konalo DUO Cacib Brno a na této výstavě jsem nemohl chybět.Jel jsem s Beouz Chrámeckých vinic a každý den si Bea vyběhala známku výborná 2,titul r.CAC, i když Bee chybí poslední CAC k získání šampionátu ČR,takže by se nám jeden CAC hodil,ale i tak jsem byl s 2x r.CAC velice spokojen.

27.2. jsem konečně vyrazil na velice očekávané krytí naší Deizzy Lou z Letinské kovárny,krycí pes byl vybrát Lucatto Lukato gold.Krytí proběhlo úspěšně a budeme doufat,že tohle velice zajímavé spojení vyjde (0% příbuzenské plemenitby)

Zde je foto Lucatta.

Na první březnový den jsem vzal skoro celou naší smečku na Oblastní výstavu do Českých Budějovic…ve složení Vita,Bea Chantal jsme zažili docela vydařený den.

Vita od Strážné skály vyhrála třídu veteránů a s titulem vítěz třídy veteránů šla do závěrečných kruhů o nej veterána,kde už byla konkurence velká a další úspěch nás minul.

Bea z Chrámeckých vinic také vyhrála svoji třídu a vyhrála Oblastního vítěze.V závěrečkách vyhrálaještě celou třídu neuznaných plemen a postoupila mezi nej 11 psů celé výstavy,kde už byla konkurence fakt obrovská a už jsme se na bednu nedostali.Ale s tituly vítěz třídy,oblastní vítěz a vítěz neuznaných plemen,jsem byl moc spokojen.

Ale abych nezapomněl na naši nejmladší Chatal z Letinské kovárny,na výstavu jsem ji bral jen aby se „otrkala“ na výstavě,která je jako jedna z mála oblastních výstav v halách.A nakonec to bylo pro nás velice milé překvapení,protože Chantal vyhrála svoji třídu a v závěrečkách zabodovala a získala titul3.nejlepší mladá fena oblastní výstavy. Sice to byl náročný den ale při nakládání pohárů byla veškerá únava zapomenuta 🙂


NOVINKY 2013


Letošní výstavní sezona byla ukončena 3.11.2013 na Duo CACIB Praha.Bea z Chrámeckých vinic v mezitřídě získala známku výborná 1 a titul CAC.

S letošní výstavní sezonou jsem maximálně spokojen.S Vitou od Strážné skály jsme získali Veterán šampiona a to v nejkratším možném termínu tří výstav, získala vždy známku výborná 1 a vítěz třídy + 1x titul BOV

Bea byla na osmi výstavách,vždy byla výborná a získala tituly 1x VTM,2x VT,1xKV, Vítěz Krajské výstavy Rokycany 2013,3x CAC,1x NV,1xCAC ČMKU a 1x BOB.

Plán na příští rok je jasný,pokusit se s Beou získat poslední CAC pro získání Šampiona ČR a se Chantal navázat na úspěchy z letošního roku.

V létě jsem moc akcí nenavštívil,spíše jsem se věnoval naší nejmladší fence.Ze Chantal zatím roste krásná slečna,brzy přídáme aktuální foto.

11.8.2013 jsem s Beou jel na Vltavotýneckou Krajskou výstavu…Bea šla do třídy vítězů,kde se sice krásně předvedla,ale její letní kožich opravdu nebyl moc výstavní,takže se známkou V1,VT jsem maximálně spokojen.

5.10.2013 byla mezinárodní výstava v Českých Budějovicích,na poslední chvíli jsem se rozhodl že s Beou pojedeme a vyplatilo se a Bea dostala známku V1,CAC.
 

Měsíc červen byl v naší chovatelské stanici z Letinské kovárny velice úspěšný.Všechna štěňata už jsou v nových domovech a jediná fenka z vrhu Chantal z Letinské kovárny zůstala doma.Doufám že bude dobrým nástupcem svojí babičky Vity od Strážné skály,která si již užívá svého “důchodu“ . Pro všechna štěňata jsme našli super páníčky a budu doufat že někde na výstavách nějaké ty CH z Letinské kovárny potkáme.

Začátkem června (8.6.2013) jsem byl s naší Beou z Chrámeckých vinic na 48. Podbrdské krajské výstavě psů v Rokycanech,Bea dopoledne získala známku výborná a k tomu Vítěze třídy a Krajského vítěze.Do odpoledních soutěží s námi nastupovalo dalších zhruba 40 fen,takže jsem si nedělal žádné naděje na úspěch,ale opak byl pravdou,Bea se nádherně předvedla a jako “stará“ profesionálka postupovala do dalších užších výběrů až se stala nejlepší fenou z krajských vítězů Rokycan.Ale to ještě nebyl konec,v dalším výběru  porazila nejlepšího psa Rokycan a tak Bea získala titul nejlepší krajský vítěz Rokycany 2013.
Týden na to 15.6.2013 jsem  jel s Beou na NVP Klatovy.Do Klatov jsem se hlásil hlavně na rozhodčího pana Kukla,který má Chodské psy docela v oku a také jsem chtěl mít posudek od rozhodčího,který je často delegován na klubové výstavy Chodských psů.Bea asi namlsána úspěchem z Rokycan se předváděla moc pěkně a ke známce výborná získala i tituly CAC,Národní vítěz a BOB.

Deizzy Lou z Letinské kovárny a Brandovi Draugluin se 30.4.2013 narodila štěňata, 5 kluků a 1 holka.Pejsci mají jména Charles,Charon,Chasper,Chavier a Chicco.Fenka se jmenuje Chantal.Máme ještě  jednoho volného kluka.11.5.2013 byla Bea z Chrámeckých vinic na Oblastní výstavě v Plzni,měla premiéru ve třídě otevřené kde dostala známku výborná 2 s posudkem : 17 měsíční fena,středně velká,výborné proporce,výborný tvar hlavy,správný krk,výborný hřbet,správná mechanika pohybu

26.2.2013  nakryl fenku Deizzy Lou z Letinské kovárny pes Brand Draugluin,již máme potvrzenou březost a narození štěňat očekáváme konce měsíce dubna !!

Na začátek letošního roku jsem naplánoval pár výstav,holky byly celkem úspěšné.Na oblastní výstavě 2.3.2013 v Českých Budějovicích dostala Bea z Chrámeckých vinic známku výbornou a vyhrála třídu mladých,Vita od Strážné skály ve třídě veteránů dostala také výbornou a třídu vyhrála.

Na konci měsíce března byla opět výstava v Českých Budějovicích jen s tím rozdílem že se jednalo o výstavu mezinárodní.Bea dostala ve třídě mladých známku výborná 2 a Vita ve třídě veteránů výborná 1 a jako bonus porazila nejlepšího veterána psa a získala titul BOV.Na této výstavě mě mile překvapila Vita,která ač ve třídě veteránů,běhala jako mladice a byla chválena za svůj lehký pohyb.Dokonce jsme se dostali do užšího výběru o vítěze plemene,kde už byla konkurence nad naše síly.Na prvního dubna byla naplánována oblastní výstava v Hořovicích,nakonec jela jen Vita,se kterou jsem se chtěl pokusit získat třetí vítězství ve třídě veteránů,čímž by získala Veterán šampion ČR,nakonec se opravdu zadařilo a Vita třídu vyhrála

Všechna štěňata jsou v nových domovech.

Naše fenka Bea z Chrámeckých vinic má za sebou vyšetření DKK s výsledkem 2/2,na letošní rok plánuji její uchovnění.

V měsících leden-únor plánuji krytí feny,kterou máme ve spoluvlastnictví.Je to fena Deizzy Lou z Letinské kovárny.Krycího psa jsme vybrali Branda Draugluin.

Deizzy Lou z Letinské kovárny Brand Drauglin

NOVINKY  2012


Štěňatům jsou 4 týdny,máme již vybraná jména,kluci jsou Hektor, Hefaistos, Hádes a Hélios, holka se jmenuje Happy. Zde jsou fotogalerie: 10 den3 týden  a 4 týden

10 a 11. listopadu byl v Hradci Králové svod a bonitace Chodských psů. Na svod jsem přihlásil naši nejmladší fenku Beu z Chrámekých vinic, svodový kod dostala F1,K2,W2.  Druhý den byla bonitace, na kterou jsem vzal fenku Deizzy Lou z Letinské kovárny, kterou mám ve spoluvlastnictví. Deizzy se zde stala chovnou s bonitačním kodem A1,K3,U1,W3,4,5.

První a největší novinkou je narození štěňátek po Bela Agisto Orinovi Bryvilsár. Narodilo se 7 štěňat, z toho je 5 kluků a 2 holky. Holky jsou již zamluvené, ale někteří z pejsků jsou ještě volní. Foto Orina Bryvilsár je zde.

Bela Agisto – PP zde Orin Bryvilsár – PP zde

A další novinkou je, že jsem se začátkem října zúčastnil s Deizzy Lou z Letinské kovárny a Beou z Chrámeckých vinic speciální výstavy Chodských psů v Hradci Králové. Obě holky se neztratily,B ea dostala ve třídě mladých známku výborná 2 a Deizzy ve třídě otevřené známku velmi dobrá.

Bea z Chrámeckých vinic

Koncem června jsme byli na Národní výstavě v Klatovech, Deizy Lou z Letinské kovárny ve třídě otevřené dostala známku výborná 2 a Bea z Chrámeckých vinic dostala známku velmi nadějná 1

Nejočekávanější novinkou je nakrytí našich fen!!
Vitu od Strážné skály kryl pes Caravaggio Vita Canina. Pokud vše bude v pořádku, tak by se štěníci měli narodit začátkem měsíce října. Caravaggio a Vita nemají žádného společného předka do 4 generace. 
Foto Caravaggia zde. Rodokmen Caravaggia zde.

Vita od Strážné skály Caravaggio Vita Canina

Druhou naši fenu Belu Agisto kryl pes Orin Bryvilsár. Štěňátka by se měla narodit kolem 22.října.
Jelikož odchovy naší Bely mají výborné výsledky v oblasti záchranařiny, tak jsem hledal krycího psa, který záchranařinu přímo dělá, proto očekáváme v plánovaném vrhu vynikající povahy vhodné na jakýkoliv výcvik a zájemci o výcvik jsou vítáni.
 

Koncem dubna jsem byl pozván do Waldmünchenu na soustředění záchranářů z celého Německa. Jel jsem hlavně kvůli našim odchovům (Frosty, Eyck a Eliška) . Všichni tři patří mezi přední záchranáře a jejich práce v terénu byla opravdu skvělá.

Já jako chovatel jsem byl velice pyšný na své odchovy a byl to skvělý pocit, když se tam na chodské psy snášela taková chvála. Potěšilo mě to i proto, že matkou všech tří je Bela Agisto, která byla nechtěnou fenou a přišla k nám až jako dospělá a její odchovy se prosazují i v tak silné konkurenci, která určitě ve Waldmünchenu byla. Tady je foto z Waldmünchenu a video z výcviku Elišky.

8.5.2012 byla výstava ve Staňkově a jelikož máme tuhle výstavu za rohem,tak jsem vyrazil vystavovat.Bea z Chrámeckých vinic dostala známku VN1 ve třídě štěňat .Ještě jsem sebou vzal vystavit náš odchov Deizzy Lou z Letinské kovárny. Deizzy dostala známku výbornou a jako vítěz třídy dostala i Oblastního vítěze.

22.3.2012 byla nakryta Bela Agisto naším odchovem Algordem Luckym z Letinské kovárny, ale bohužel Bela není březí(potvrzeno na sonu)  Bea z Chrámeckých vinic úspěšně dokončila štěněčí školičku, kterou vřele doporučuji, je to vynikající socializace, zde je odkaz. Zde je ještě pár jarních fotek z naší chovatelské stanice.

V únoru se konečně rozrostla smečka o jednu fenku. Fenka se jmenuje Bea z Chrámeckých vinic, foto zde.  Jméno Bea je snad i trochu osudové,je to začátek jména Beatricce,tak snad bude dobrým nástupcem naší Trejs.

Na fenu Belu Agisto už máme pesany vybrané, myslím , že tento měsíc bychom měli krýt, brzy dáme info o krycích psech.

23.1.2012 Štěnata už jsou v nových domovech.
Foto štěňat ještě od nás : 14 dní ; 3 týden ; 4 týden ; 5 týden ; 6-7 týden

 
Na letošní rok plánujeme poslední krytí Bely (jaro) a Vity (podzim). Na Belu už pesany pečlivě vybíráme, ale zatím největším favoritem je pejsek s úžasnou povahou Algord Lucky z Letinské kovárny, je to syn naší Vity a pracovně velice úspěšného psa Lucatta Lukato gold. Veškeré info o plánovaných krytí určitě v nejbližší době upřesním.
Do naší chovatelské stanice bude ještě zapůjčena fena Articcia z Letinské kovárny, která bude mít na naši chovatelskou stanici štěňátka, krytí této fenky plánujeme na jaro letošního roku.
Na letošní rok ještě plánujeme rozšířit naši smečku o fenku z jiného chovu. Hledáme fenku, na kterou bych mohl využít všechny naše odchovy, kteří jsou chovní nebo chovnost plánují… Algord Lucky z Letinské kovárny, Casper a Collin z Letinské kovárny, Eyck z Letinské kovárny a nebo kluci z vrhů F a G. Fenku již pečlivě vybíráme a doufáme že již brzy zaplní mezeru po naší Beatricce.


NOVINKY  2011


Máme štěnátka!!!!
9.11.2011
 Vita porodila Vrh G….2 krásné kluky. Jména mají Ginno a Glen

Foto: 1 den ; 7 den

4.9.2011 byla nakryta naše fena Vita od Strážné skály psem Blackem z Janiny.  Vita je opravdu březí – potvrzeno na SONU – narození štěňat očekáváme kolem 6.11.2011 FOTO

Po delší odmlce zas nějaké novinky z naší CHS…….všechna štěňátka jsou u nových majitelů. Musím říct, že tohle je vrh, kde mám hned od začátku super pocit z nových majitelů, myslím ,že štěňíci se budou mít super.

A teď trochu smutně… v pátek 26.srpna jsem musel nechat uspat naší fenku Beaticce z Letinské kovárny. Při pondělní cestě k veterináři jsem měl autonehodu,vezl jsem tam Beatricce s podezřením na zánět ledvin.Akutní zánět ledvin se potvrdil a další komplikace po havárii bohužel její stav jen zhoršily… čtyři dny na kapačkách a další záchranné práce  po pátečním vyšetření ukázaly, že moc nepomáhají, takže jsem musel učinit těžké rozhodnutí a dál neprodlužovat léčbu, která stejně nikam nevedla… bylo to asi nejtěžší rozhodnutí, které jsem musel udělat. Kolem 11 hodiny byla Trejs  uspána 🙁

Budeš nám moc chybět!

Vrh F už má jména……kluci mají Fabien,Faun,Felix,Franklin a Frosty, jediná holka má jméno Frida. Aktuální foto je zde 14dní, 3. týden5.týden

Po delším čase zas nějaké novinky od nás…je jich teď fakt dost,myslím že jsem vůbec nezahálel.

14.5.2011 jsem se s Beatricce zúčastnil MVP v Praze se známkou výborná a titulem r.CAC. Na další víkend byly naplánované výstavy dvě a obě v Litoměřicích, v sobotu to byla NVP a tam Beatricce získala známku výborná a tituly CAC a Národní vítěz, jelikož druhá výstava se konala na stejném místě, tak jsme v Litoměřicích zůstali přes noc….foto z ubytování zde.  Druhý den pokračoval náš víkend v Litoměřicích MVP ,kde Beatricce získala známku výbornou a titulr.CAC.

Dne 28.5.2011 jsem nemohl vynechat jako správný západočech Krajskou výstavu v Plzni. Konkurence chodských psů žádná nebyla,t akže známka výborná a titul Krajský vítěz byl získán bez boje. Na druhý den ráno mě zaujala zpráva, že 29.5. se na chodské chalupě odhaluje socha chodského psa, na takové akci jsem nemohl chybět…a bylo rozhodnuto, že u odhalení sochy musí být i živý chodský pes. Rodinu i psa jsem “zabalil“ v momentě a už se jelo směr CHODSKO!!U odhalení byla naše Beatricce středem pozornosti a jako hrdý chodský pes se fotila u sochy chodského psa.Foto k nahlédnutí

Beatricce – český šampion! První červnový víkend byla již tradiční výstava v Klatovech. Na NVP Klatovy jsem odjížděl s tajným cílem “urvat“ posledního CAcíka k získání Šampiona ČR. Nakonec vše dobře dopadlo a Beatricce se známkou výborná a titulem CAC splnila očekávání a po přiznání šampiona se bude před jejím jménem vyjímat velké CH!!! Beatricce je prvním šampionem z naší chovatelské stanice a doufám že nezůstane osamocena.

11.6.2011 se konala Podbrdská krajská výstava psů Rokycany, na které Beatricce dostala známku výborná a nakonec vyběhala i titul Krajský vítěz.

S jarní výstavní sezonou jsem maximálně spokojen, na všech výstavách Beatricce dostala titul(i když někdy jen reservní) a  závěr kdy se stala Beatricce šampionem ČR  byl hezkou tečkou.

A tou nejhezčí tečkou (na kterou jsem čekal delší dobu) je, že Bele Agisto a Grotu Cidabro se narodili štěníci!

Takže vrh F z Letinské kovárny čítá 5 kluků a 1 holku…

máme obrovskou radost!!!

Foto.

28.4.2011 Bohužel, letos na jaře se štěňátek od Vity ani Beatricce nedočkáme. Vita dostala zánět dělohy, více o této nemoci zde, momentálně je už Vita v pořádku, léčba proběhla konzervativně (pouze podáváním léků) a nemusela být použita druhá možnost chirurgicky (kastrace). Vitu budeme krýt hned na podzim, po této nemoci se to tak musí udělat….ženicha už pečlivě vybíráme.
Beatricce bohužel také nezabřezla, od posledního hárání začala hárat po třech měsících a když jsem zjišťoval jestli je dobré krýt nebo ne, tak jsem vyčetl, že se to nedoporučuje (malá pravděpodobnost zabřeznutí), i přesto jsem se rozhodl krýt a nakonec se ukázalo, že moje rozhodnutí bylo chybné!! Pokud bude teď Beatricce hárat pravidelně, tak další krytí proběhne letos na podzim.
Beatricce jsem se proto na jaře rozhodl navštívit několik výstav, tady je seznam míst kde nás můžete vidět:
14.5. MVP Praha
21.5. NVP Litoměřice
22.5. MVP Litoměřice
28.5. KV Plzeň
4.6. NVP Klatovy (zde budem vystavovat i náš odchov Deizzy Lou z Letinské kovárny)
11.6. 46. Podbrdská krajská výstava psů Rokycany 

a jedna pozitivní zpráva Bela Agisto byla 11.4.2011 kryta psem Grotem Cidabro… budeme doufat, že Bela už tu letošní smůlu se štěňaty ukončí. Foto Grota zde

23.2.2011 byla nakryta Beatricce z Letinské kovárny psem Assgar Draugluin. Foto zde

5.2.2011 se Beatricce z Letinské kovárny zúčastnila výstavy Duo CACIB Brno. Výsledek byl nad očekávání, Beatricce ve třídě otevřené dostala známku Výborná a titul CAC. Nakonec to bylo ještě vylepšeno titulem BOB-nejlepší jedinec plemene.V závěrečných soutěžích se už tolik nedařilo,ale v neuznaných plemenech získala titul BIG 5.

Den po výstavě 6.2.2011 nás čekal další úkol a to krytí naší feny Vity od Strážné skály.Krycí pes byl nakonec zvolen Grot Cidabro.Krytí proběhlo úspěšně a pokud bude vše tak jak má být,tak by se štěníci měli narodit za 2 měsíce. Zde jefotogalerie

Závěr loňského roku nám opět moc nepřál a Beatricce po potvrzené březosti štěňata vstřebala. Beatricce pokračovala nadále v březosti, ale bez štěníků. Až do poslední chvíle vše vypadalo, že štěňata budou, ale bohužel. Hlavní je, že Beatricce je OK. Snad nám letošní rok přinese více chovatelské radosti než ten loňský, ale zas na druhou stránku musím říct, že i tohle patří k chovatelství.

Na začátek letošního roku plánuji krytí všech třech našich fen. Vita bude kryta v únoru, Bela a Beatricce v březnu-dubnu, ale uvidíme podle hárání. Vitu bych chtěl nakrýt Dastym Stamo bud, Belu bych chtěl krýt Grotem Cidabro a Beatricce s Assgarem Draugluin.


NOVINKY  2010


máme dvě novinky…jednu smutnou a jednu dobrou
ta smutná je,že 20.10.2010 se Vitě narodilo jedno štěně, ale bohužel mrtvé, štěndo bylo větší a na svět se mu moc nechtělo, ale nakonec porod proběhl přirozeně, což je pro zdraví Vity to nejlepší.

a ta dobrá je, že 17.10.2010 byla Beatricce z Letinské kovárny nakryta psem Chabrunem od Majky. Doufám….že sázka na staršího psa bude dobrá a trochu toho chovatelského štěstíčka nám zas bude přát a dočkáme se štěňat z tohoto velice zajímavého spojení.
Pár fotek tohoto úžasného psa je ZDE

               

Beatricce                                      Chabrun od Majky

      

Vita od Strážné skály je opravdu březí (potvrzeno na sonu), narození štěníků očekáváme v půlce října.

Na letošní rok (říjen) ještě plánujeme krytí Beatricce z Letinské kovárny.

Beatricce

Krycí psy máme:

Chabrun od Majky Grot Cidabro Lucatto Lukato gold

Největším favoritem je Chabrun od Majky, vzhledem k jeho věku je to asi jedno z posledních jeho krytí.

28.8.2010 se Beatricce zúčastnila výstavy v Mladé Boleslavi s výsledkem výborná,r.CAC .Letos to byla jediná výstavu, kterou jsem s Beatricce navštívil, tak bych letošní výstavní sezonu moc nekomentoval….tak snad příští rok to bude lepší

11.8.2010 byla nakryta naše fena Vita od Strážné skály psem Grotem Cidabro

Vita Grot

13.7.2010 Beatricce z Letinské kovárny bohužel nezabřezla, její krytí plánujeme na konec letošního roku.

Poslední dobou nějak nestíháme….

…zapříčinila to událost z 12.4.2010, narodil se nám syn Ondřej Peroutka, tak snad z něj bude pokračovatel v chovu chodských psů

… ale myslím, že on se rozhodne sám 😉

…další velkou novinkou je nakrytí naší fenky Beatricce z Letinské kovárny úžasným psem Edgarem Cidabro, krytí proběhlo 12.5.2010 a bylo naprosto ukázkové, takže narození štěňat očekáváme zhruba za 2 měsíce

Beatricce Edgar

Štěnata jsou už u nových majitelů a jejich fotky z posledních týdnů u nás jsou zde 
5 týden,  7-8 týden

Zde je nějaké foto z našeho dění v naší CHS …
holky na sněhu, a prochajda s Deizzy Lou z Letinské kovárny 

Jinak na letošní rok plánuji krytí dalších našich fen… Beatricce(duben) a Vita(červenec) , o krycích psech Vás budeme zde na stránkách velmi brzy informovat.

5.2.2010 Štěňatům už je 4,5 týdne, daří se jim dobře.

Fotogalerie z posledních tří týdnů jsou zde:

  1. den,3.týden,4.týdenPejsci se jmenují Edward, Eyck, Emmett, Emillien a Ellien (jeden pejsek po porodu bohužel zemřel)
    Fenky jsou Elly a Eliška

7.1.2010 Máme štěňátka! Bela porodila vrh E – 6 pejsků a 2 fenky! Foto: druhý den po porodu.

Bela je opravdu březí – potvrzeno na SONU – narození štěňat očekáváme kolem 8.1.2010

8.11.2009 byla nakryta Bela Agisto psem Dakem Zázrak

Bela Dak – foto

NOVINKY 2009


24.10.2009 získala Beatricce svého prvního CACe na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích,týden na to 31.10.2009 se na bonitaci v Pardubicích stala Beatricce z Letinské kovárny chovnou s bonitačním kodem K2,T10,W2/B4

11.10.2009 Vrh D už je u nových majitelů, foto,  kdy ještě byla štěnda u nás: 3 týden4 týden,  6 týden7-8 týden

10.10.2009Beatricce jsme zůčastnili Klubové výstavy chodských psů v Kolíně a výsledkem výborná 2,r.CAC. Foto z výstavy je zde.

7.8.2009 se narodila Vitě od Strážné skály a Edgarovi Cidabro štěňata, 4 kluci a 3 holky.

Jména a tetovací čísla už jsou rozdělena…psi jsou Draco Garr, Diablo, Dorien a Darvulius a fenky Deizzy Lou, Desdemona a Desire. Všechna štěňátka jsou již zamluvena. Fotogalerie: PO NAROZENÍ,, DESÁTÝ DEN

Bela Agisto bohužel nezabřezla,její krytí plánujeme na konec letošního roku.

Máme nakryté dvě naše feny!!!

6.6.2009 byla Bela Agisto nakryta Vickem od Strážné skály

Bela                        Vick – foto

        

7.6.2009 byla Vita od Strážné skály nakryta Edgarem Cidabro

Vïta                                                                 Edgar – foto

        

26.4.2009 jsme se s Vitou od Strážné skály a Beatricce z Letinské kovárny  zúčastnili MVP v Českých Budějovicích. Vita vyhrála třídu otevřenou a získala  ocenění V, CAC.  Beatricce vyhrála třídu mladých a získala ocenění V, CAJC a tím splnila podmínky pro udělení titulu Junior Šampion ČR. Beatricce poté vyhrála nejlepšího mladého chodského psa a ještě vítěze plemene a s oceněním BOB jsme postoupili do závěrečných soutěží. V odpoledních soutěžích se začínalo velkou národní cenou(BONB), kde Beatricce získala 2.místo! Druhé místo ještě zopakovala v soutěži o nejlepšího psa neuznaných plemen (BIG NON FCI) a na závěr vyhrála  nejlepšího mladého psa neuznaných plemen(Junior BIG NON FCI) 

Z výstavy jsme odjeli s oceněním Vita od Strážné skály– Výborná 1,CAC Beatricce z Letinské kovárny-Výborná 1,CAJC,nejlepší mladý plemene,BOB,BONB II,BIG II a Junior BIG I

18.4.2009 byla Beatricce z Letinské kovárny na svodu dorostu a svodový kod je: I1,K2,W1

A poslední velice čerstvá novinka je,  že Beatricce z Letinské kovárny přišlo vyhodnocení DKK s výsledkem 0/0

Přidáno fotoalbum Jaro v Letinské kovárně

7 a 8.2.2009 se Beatricce z Letinské kovárny zúčastnila výstavy MVP v Brně, v sobotu vyhrála třídu a získala ocenění CAJC + jako bonus ještě získala ocenění nejlepší mladý pes plemene.V neděli opět vyhrála třídu a získala CAJCe. Další výstavu kterou bychom chtěli absolvovat bude MVP České Budějovice
 

Na letošní rok(květen-červen) plánujeme krytí Bely Agisto a Vity od Strážné skály.

Bela Agisto

výběr krycích psů

Vick od Strážné skály Vir od Strážné skály Garry z Gipova

Vïta od Strážné skály

výběr krycích psů

Darri Stamo bud Casper Stamo bud  Aron Kamarko

Trochu se zpožděním přidáváme výsledky naší Beatricce z klubové výstavy v Kolíně,kde obsadila ve třídě dorostu 1. místo se známkou VN1 –  foto 
Dále přidávám nějaké foto z procházek po okolí  – foto1foto2 

Příští rok plánujeme krytí obou našich fen Vity od Strážné skály a Bely Agisto, výběr krycích psů se brzy objeví zde na stránkách a o všech novinkách budeme zde informovat

Všechna štěňata jsou již zadána, pejsci se jmenují Carllos, Casper, Cedrick, Cirius a Collin, fenky jsou Cathrine a Collete.
Foto: Vrh C 3 týdenVrh C 3,5 týdneVrh C 5 týdenSpolečné foto 


NOVINKY 2008


Vitě od Strážné skály se 15.8.2008 narodila štěňátka, 5 kluků a 2 holky, otcem je Birri Prima Daja

první foto

10.8.2008 vytvořená fotogalerie snímečků, které se nikam nevešly…s názvem “jen tak
 

Pozvánka na výlet:

15.7.2008 Vita je opravdu březí – potvrzeno na SONU – narození štěňat očekáváme kolem 15.8.2008

12.6.2008 Vita od Strážné skály nakryta Birrim Prima daja

 Vita od Strážné skály  a  Birri Prima Daja  

   

Foto z krytí.

17.5.2008 se Vita od Strážné skály zúčastnila KV v Plzni, získala  známku výbornou, vítěz třídy, krajský vítěz a jako bonus Vítěz neuznaných plemen
FOTO

17.5.2008 se Vita zúčastní Krajské výstavy v Plzni, dále s Vitou plánujeme výstavy: 14.6.2008 KV Rokycany a
22.6.2008 OV Klatovy

Bele Agisto se narodilo 9.3.2008 9 štěnátek, 3 kluci a 6 holek, otcem vrhu je James Garr z Gipova.

 Všechna štěňata jsou zamluvená.

foto

Vrh B poslední týden u nás

Štěníci 5-6. týden

  1. týden

VRH B třetí týden

VRH B 14 dní

první fotografie – VRH B 4.den

20.3.2008 bohužel se nepotvrdila Vity březost, takže štěnátka u Vity plánujeme na podzim letošního roku

25.2.2008 Bela Agisto je zcela jistě březí (potvrzeno na ultrazvuku)

10.1.2008 Bela Agisto nakryta Jamesem Garrem z Gipova – více info plánovaná krytí

James Garr z Gipova

1.1.2008 Bela Agisto už začala hárat, takže v nejbližší době už pojedeme za ženichem.

V  roce 2008 plánujeme též krytí naší druhé feny Beli Agisto psem Jamesem Garrem z Gipova, tento pes má standardní výšku, výbornou povahu a velmi sytý pigment.   

     


NOVINKY 2007


27.10.2007 jsme se s Belou Agisto zúčastnili bonitace v Újezdě nad Lesy a Bela se stala CHOVNOU.

Fotogalerie rodičů Vity – Beli los Jelmos  a Gary z Gipova a Beli – Goja od Majky  a Cita Latona

Všechna štěňátka už mají nové pány, jejich aktuální fotky, které budou stále přibývat, naleznete v sekci odchovy!

Přidány fotky štěňat 4,5 týdne

Přidány fotky štěňat věk 2,5 týdne

V sobotu 12.5.2007 jsme se z Beli Agisto zúčastnili oblastní výstavy v Plzni.Ohodnocení bylo výborná 1,vítěz třídy a oblastní vítěz.Poté jsme se ještě zúčastnili závěrečných kruhů o vítěze neuznaných plemen,kde jsme skončili na třetím místě. Fotky z výstavy najdete ve fotogalerii.

Ve středu 2.5.2007 se nám narodilo 6 štěňat, 2 kluci a 4 holky!!

více informací a fotky v sekci ŠTĚŇATA

Naši fenku Vitu od Strážné skály  jsme nakryli dne 2.3.2007,  krycí pes byl vybrán Lucatto Lukato Gold. Tento krycí pes má super povahu, je pracovně veden, má velmi tmavé oko a tmavé znaky. 

   

BOHUŽEL VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU JIŽ ZAMLUVENA